Příběh

Portske-vino-autor

Svoji první skleničku portského jsem si vychutnal někdy v roce 2008 se skvělým člověkem, který mi v administrativní budově v Brně pronajal vedlejší volnou kancelář. Moje podnikání bylo v té době teprve na startu a tento pán mi ten zmiňovaný prostor poskytl zcela zdarma. Ve volných chvílích jsme si povídali a jelikož byl sečtělý a životem vzdělaný, slyšel jsem od něj spoustu moudrostí, lidských příběhů a leckdy i správně jadrných historek.

K tomu vyprávění se vždy našla v ledničce lahvinka portského vína, vozil mu jej z obchodních cest jeho syn. A tak jsme si jednou po dobrém obědě řekli, že zaletíme společně do toho kraje, kde se portské vyrábí a půjdeme od jednoho sklepa k druhému a budeme každý večer ochutnávat, jak to mají dobrý! Já samozřejmě tehdy neměl žádnou šajn o místě zvaném Vila Nova de Gaia, vinařstvích quintas nebo vintage port. Mně to prostě jen hrozně chutnalo. Až později, poté co nás dva osud rozdělil, jsem se o portské začal zajímat víc. Kde a jak vlastně přesně vzniká, že je to opravdová věda a taky dřina, jež má dlouhou a pohnutou historii.

Pane Hvězdo, na ty cesty do Porta už jsem zůstal bohužel sám, bez Vás, ale vězte, že jsem Vám za to všechno, co jste pro mě udělal, navždy zavázán. Tento web věnuji právě Vám!

 

Vašek Štefan
Přítel, co nezapomene a správce webu Oportskem.cz

Item added to cart.
0 items -